E15 - Autobusové zastávky vypovídají o české společnosti

První autobusovou zastávku vyfotil Jan Vrabec před sedmy lety.

Inspirace - Bezúčelová road movie

Fotograf Jan Vrabec spolu se svým synem fotí autobusové zastávky. Inspirace v PDF ke stažení ZDE.

Kouzlo vesnických zastávek

Fotograf Jan Vrabec vydal knihu dokumentující staré autobusové zastávky v Česku, architekt a básník David Vávra k jeho snímkům přidal veršovaný komentář. Poetické budky jsou svědky doby i příběhů, které se odehrávaly uvnitř. Pdf ke stažení ZDE.

Deník - Nafotil tisíc zastávek po celém Česku. Jsou ošklivé, ale tak nějak pěkně.

Ze dřeva nebo kovu, se zdmi nebo s pouhou stříškou. Jan Vrabec za poslední léta viděl autobusové zastávky v jejich nejrůznějších podobách. To, co pro něj původně začalo jako zábava se synem, se postupně proměnilo v osobní vášeň, dokumentaristický projekt a knihu, která právě vychází.

Plechovky, domečky, křapky...

a taky boudy a boudičky, skleněnky či dřevěnky. Tahle slova jak z dětské říkanky jsou názvy jednotlivých kapitol fotografické knihy Zastávky Jana Vrabce (43). Jeho objektem se staly čekárny autobusů na vsích a v menších městech, jež díky své rozmanitosti spoluutvářejí kolorit české krajiny.

ČT24 - Kniha o autobusových zastávkách

Jsou z rozdílného materiálu, ale jejich funkce je stejná. Chrání cestující před větrem a deštěm. Autobusové zastávky po celé republice dokumentuje fotograf Jan Vrabec.

ČT24 - Fotograf zastávek

Již sedm let jezdí Jan Vrabec po České republice a fotí autobusové zastávky. Jak to k tomu dostal? Bere zastávky jako fenomén Česka, a které zastávky jsou ty nej? Zeptáme se, dnes na konci Událostí, komentářů.